Slovenským a českým krajanom sa odporúča čím skôr zaregistrovať po príchode do UK do Slovenskej katolíckej misie (SCM) v Londýne ako jej členovia. Viac nájdeš v sekcii REGISTRÁCIA ČLENA (FARNÍKA) SCM.

Zoznam / Mriežka

Archív autora: Ján

SV. MIKULÁŠ v SCM

SV. MIKULÁŠ v SCM

Slovenská katolícka misia v Londýne žila návštevou sv. Mikuláša v druhú adventnú nedeľu, 4. decembra 2016. Podujatie pod názvom ‘Dar dať a dar prijať’ ocenili najmä tí najmenší, ktorí s… Pokračovať v čítaní »

PREDVIANOČNÝ BAZÁR

PREDVIANOČNÝ BAZÁR

Slovenská Katolícka Misia v Londýne Vás s radosťou pozýva na Predvianočný Bazár, ktorý sa uskutoční v nedeľu 11/12/2016 po omši, od 14.15 do 16.00 popoludní, v spoločenskej miestnosti (kde sa… Pokračovať v čítaní »

MADE IN PRAGUE FESTIVAL

MADE IN PRAGUE FESTIVAL

České centrum organizuje v Londýne 20. ročník kultúrneho festivalu Made in Prague. V období 5. Nov 2016 – 2. Dec 2016 budú po celom Londýne premietané najlepšie československé i súčasné… Pokračovať v čítaní »

Medzinárodný deň detí 2016

Medzinárodný deň detí 2016

[Zobraziť ako slideshow]

Duchovná obnova 5.-6.marca 2016

Duchovná obnova 5.-6.marca 2016

Pôstne obdobie je časom, kedy sa potrebujeme zastaviť a popremýšlať, či kráčame správnym smerom. Túto skvelú šancu vám ponúkame 5. a 6. marca 2016 v kostole Our Lady of La… Pokračovať v čítaní »

Mikulášsky fundraising

Mikulášsky fundraising

V nedeľu 6. decembra navštívil našu misiu aj sv. Mikuláš. Po úvodnej scénke, ktorou nám sv. Mikuláš spolu so svojou družinou – anjelmi, kupcom a ďalšími pomocníkmi pomohli na chvíľu… Pokračovať v čítaní »

Prečo sa registrovať v SCM

Prečo sa registrovať v SCM

Slovenská katolícka misia v Londýne (SCM) bola zriadená v roku 2010 podpísaním Memoranda ako vlastná etnicko-lingvistická kvázifarnosť Westminsterskej arcidiecézy. Registrácia členov SCM vyplýva zo zmluvy medzi arcidiecézou Westminster a SCM. Je… Pokračovať v čítaní »

SKonferencia: Prečo sa (ne)vrátiť domov?

SKonferencia: Prečo sa (ne)vrátiť domov?

Nie je tajomstvom, že veľa mladých Slovákov sa v dnešnej dobe usádza mimo Slovenska. Niektorí študujú na prestížnych zahraničných univerzitách, iní začínajú vlastné podnikateľské aktivity, ďalší získavajú prácu v renomovaných firmách…. Pokračovať v čítaní »