Slovenským a českým krajanom sa odporúča čím skôr zaregistrovať po príchode do UK do Slovenskej katolíckej misie (SCM) v Londýne ako jej členovia. Viac nájdeš v sekcii REGISTRÁCIA ČLENA (FARNÍKA) SCM.

BUDOVANIE PRO-LIFE KULTÚRY

PM s dieťaťom

Raz som prijala SMS od istej krásnej mladej ženy, ktorá mi počas mojej pracovnej doby začala zúfalo posielať správy v takej rýchlosti, že som ich nestíhala čítať. Zdôverila sa mi v nich, že je opäť tehotná a že manželovi o tom nepovedala, pretože nechce, aby ju opäť donútil k potratu.

O niekoľko hodín sme už spoločne boli na ceste do krízového centra pre tehotné ženy, kde mladú mamičku prevzali do svojej starostlivosti citliví pracovníci, ktorých prístup ju uistil v tom, že ona i dieťatko sú v bezpečí a že je obklopená ľuďmi, ktorí sú tu pre ňu teraz i po narodení dieťatka.

Toto je len jeden prípad mnohých žien, no i otcov, s ktorými som sa osobne mala možnosť zoznámiť za viac než dva roky môjho pôsobenia v organizácii The Good Counsel Network.

Stretli ste sa už i vy vo svojom okolí s niečím podobným? Zažili ste, že sa vám niektorá z blízkych osôb zdôverila, že je tehotná? Možno je slobodná, možno sa obáva rizika postihnutia svojho dieťaťa, možno urobila hlúpu chybu, jednu jedinú chybu, keď sa pohádala s manželom a teraz nevie, či otcom dieťatka je on?

Možno sa vám stalo, že ste sa o najväčšej kríze života blízkej osoby dozvedeli až po tom, keď už na záchranu života jej počatého dieťatka bolo neskoro. Možno ste jediní, kto vie, čo je príčinou jej ťažkých depresií a to, že trpí popotratovým syndrómom.

Aká je realita potratov? Ktorá bola prvá krajina vo svete, ktorá začiatkom 20. storočia zlegalizovala potraty, ktoré príchodom kresťanstva po dobu takmer dvoch tisíc rokov legálne nikde neexistovali? Je 42 miliónov umelo ukončených tehotenstiev ročne vo svete málo alebo veľa? Čo sa deje vo vnútri ženy, ktorá sa cíti zúfalá, osamotená a nevie, či sa môže niekomu zdôveriť? Dá sa po potrate žiť ako predtým? Čo sa deje po potrate so ženou, ktorá sa preňho „rozhodla“  po  počatí znásilnením? Život každej z nás, rovnako, ako aj otcov nenarodených detí, sa v okamihu ich počatia navždy nenávratne mení. Kam sa môžete obrátiť, ak neviete kam nasmerovať osobu, ktorá potrebuje pomoc, no nevie, kde ju hľadať? Vtedy, keď viete o niekom zasiahnutým traumou potratu? Čo vtedy, ak ste otec, ktorý nevie ako podporiť ženu, ktorá zvažuje potrat?

Srdečne Vás pozývame na prednášku, na ktorej sa spoločne budeme môcť zamyslieť nielen nad týmito, ale i otázkami týkajúcimi sa danej tematiky, ktoré zaujímajú vás.

Príďte dňa 13. mája 2018 o 2:30pm
do Church Hall v kostole Our Lady of La Salette and St. Joseph
na 14 Melior Street, London, SE1 3QP,
kde vám budú poskytnuté údaje, informácie a rady, prípadne aj osobná konzultácia.

Tešíme sa na vás!

Andrea Orthová
Poradca v tehotenstve pre katolícku pro-life organizáciu The Good Counsel Network v Londýne

 

Odpoveď